KONST / Litografier / Färglitografi 16162017
nr 1616 2017
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad HC 10/40. Färglitografi, bildmått: 32x50 cm, yttermått inklusive ram: 50x67 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 april 2024
kl 19:43:26
28/4 18:21:51
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren